Květen 2012

Strašiak na holuby a ine :D

26. května 2012 v 14:11 | NarutKa-Mel |  Ja, len ja...
náš strašiak na vtakov :D totiz našich vlastnych terorizuje jeden obrovsky cierny vtak :D a skoro vytiahol nasho kanarika z klietky,zlomil mu krídlo a jednu nohu :( Ale este zije.

Mňamky jahody

26. května 2012 v 14:09 | NarutKa-Mel |  Ja, len ja...


Phar Lap :( film o legendarnom konovy

25. května 2012 v 19:11 | NarutKa-Mel |  Filmy
Z 51 dostihů jich vyhrál 37, z toho zaznamenal sérii 33 vítězství za sebou, což je dodnes platný světový rekord. Phar Lap se nejprve proslavil v Austrálii, poté i v Americe, kde byl na něj před jedním důležitým závodem spáchán atentát. Kulka ho však minula. Zemřel zanedlouho po atentátu. Jelikož si jeho majitel nepřál pitvu, hovořilo se o kolice. Objevily se i fámy, že byl Phar Lap otráven, protože byl velmi nenáviděn soupeři. (Což se potvridlo při pitvě provedené asi 20 let po Phar Lapově smrti.) Proto mu pořadatelé dávali do sedla závaží, aby byl dostih podle nich spravedlivý. I když byl handicapován zátěží 10 až 20 kg, vyhrál. Někteří lidé tvrdili, že tento kůň měl 2x větší srdce než ostatní koně (vážilo 6,2 kg, normální váha srdce se u koní pohybuje mezi 3 a 4 kg). Díky tomu mohl běžet rychleji - měl lépe okysličenou krev.

Pronikavé houkání lodní sirény ohlašovalo příjezd jednoho z četných obchodních plavidel, které roku 1928 přirážely ke břehům Austrálie. Na lanech jednoho z přístavních jeřábů se v popruzích odevzdaně houpal mohutný ryzák. Dole na něj čekal stárnoucí (nijak úspěšný) trenér Harry Telford. Koupil valacha pro svého zaměstnavatele O. Davise za pouhých 160 guinejí (za ostatní dvouročky se platilo 10× více).
Tak stanul na půdě Austrálie Phar Lap. Na pohled působil impozantně. Byl o deset centimetrů vyšší než jiní koně a byl i mnohem těžší. Byl mohutný.
Potom však, co ho majitel uviděl v pohybu, vysloužil si jméno"Louda". Zklamaný Davis vynadal Telfordovi a nařídil mu, aby neohrabanou herku okamžitě prodal. Starý nešťastný trenér se nechtěl vzdát naděje. Neměl na to, aby valacha koupil sám, a tak usmlouval tříroční splátku. Místo slávy a vítězství sklízel "Phar Lap" jednu porážku za druhou.
Strhaný trenér přikročil k zoufalému rozhodnutí - byl přesvědčený, že Phar Lap má v sobě něco, co neumí uplatnit. Osedlal valacha a zmizel s ním v pásu písku a nekonečných plání. Honil ho aštval v písečných dunách. Spolu cválali v těžkém bořícím se písku, bylo to pro oba vysilující. Uřícený Phar Lap v soběv písečných dunách objevoval skryté rezervy.
Toho dne obrovský ryzák Phar Lap nastoupil cestu, ze které už nesešel. Za jeden dostihový rok vyhrál 18 dostihů (rovinových) a Australané o něm hovořili jako o "svém Phar Lapovi".
Ne všichni z jeho úspěchů měli radost. Zloba, závist a konkurence pátraly po tom, jak jeho úspěchy zastavit. Phar Lap se stal neporazitelným a podsvětí z dostihového prostředí v Austrálii najalo profesionálního střelce. Kulka z jeho pušky jen o pár centimetrů minula Phar Lapovu hlavu. Od té doby valacha doprovázeli na závodiště policisté. Ale zločinci se nevzdávali. Při prestižním závodě Melber Cup se snažili všemožnězabránit startu Phar Lapa. Porouchali motor auta, kterým byl Phar Lap převážen a valach musel poslední 2 km na závodiště " docválat po svých", aby stihl start závodu a s neúměrnou zátěží v sedle přesto zvítězil. Mnohokrát v Austrálii se snažili zamezit tomu, aby Phar Lap v rovinových dostizích zvítězil. Byl hrozně přetěžován, ale on poznal, co je to zvítězit a jeho obrovské, bojovné srdce mu nedovolovalo prohrát.
V roce 1932 se Harry Telford rozhodl odvézt svého ryzáka do Ameriky. Hned druhý den po úmorné přeplavbě valach startoval ve štědře dotovaném závodě. Vítězi bylo určeno 50 000 dolarů. Phar Lap nebyl zcela v pořádku, měl zraněné kopyto, přesto v závodě nastoupil. V průběhu dostihu se rána otevřela, obvazem prosakovala krev, ale žokej nedokázal koně zastavit. Phar Lap chtěl vyhrát přes veškerou bolest. Jeho výkon si podmanil i Američany. Novináři předpovídali, že se Phar Lap stane koněm roku. Znovu se však objevila lidská nenávist a závist.
Jednoho dne se z boxu Phar Lapa ozvalo bolestivé sténání. Valach trpěl velkými bolestmi a jeho ošetřovatel Tommy vytušil komplikace. Přivolaný veterinář nakázal koně okamžitě provést. Velký ryzák byl vyveden před stáj, ale pod obrovskými křečovitými bolestmi se zhroutil. Další přivolaný veterinář už našel jen plačícího ošetřovatele Tommyho, zhrouceného na mrtvém Phar Lapovi. Nad smrtí velkého "Loudy" se dodnes vznášejí otazníky. Byl velký Phar Lap otráven? Příčina valachovi smrti zůstane záhadou. Když se zpráva o smrti Phar Lapa donesla do Austrálie, lidé plakali na ulicích. Austrálie chtěla vyhlásit Spojeným Státům válku…
Lodní houkání ohlašuje příjezd lodi do přístavu. Připlouvala z Ameriky. V přístavu nečekal zchudlý trenér, ale mnohotisícový dav, který vyšel v ústrety svému miláčkovi Phar Lapovi. Rameno lodního jeřábu vyneslo z útrob lodi tělo mrtvého koně. Byl to Phar Lap. Velký"Louda" se vrátil.


Zapekané palacinky s tvarohom

20. května 2012 v 15:54 | NarutKa-Mel |  Ja, len ja...
POTREBNÉ PRÍSADY

Palacinky: 0,5 l mlieka * 1 hrnček hladkej múky * 2 vajíčka * 2 PL kryštálového cukru _____ Tvarohová plnka: 2 balenia mäkkého tvarohu * 2 vajíčka * 2 KL citrónovej kôry * vanilkový cukor * rum * hrozienka * 2 PL kryštálového cukru _____ Na zaliati: 3 dcl mlieka * 2 vajíčka * 1 PL kryštálového cukru _____ Okrem toho: džem * tuk na vymastenie * kokos na vysypanie

POSTUP PRÍPRAVY

v obrázkovom postupe

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VEĽKÝMI OBRÁZKAMI

mlieko, hladká múka, cukor, vajíčka

rozmixujeme ponorným mixérom a cestíčko je na svete

pečieme z neho palacinky, mne vyšlo 11 kusov

hrozienka zalejeme rumom

tvaroh, kryštálový cukor, vanilkový cukor, citrónová kôra, vajíčka, hrozienka namočené v rume

premiešame

pekáč si vymastíme tukom a vysypeme kokosom

palacinky natierame tvarohovou plnkou

ukladáme do pekáča, a keď máme uloženú jednu vrstvu tak natrieme džemom (ja som dala marhuľovo-ríbezľový)

uložíme druhu vrstvu

zvýšil sa mi rum, v ktorom boli namočené hrozienka

tak som nim zakapla palacinky

v mlieku si rozmoxijeme vajíčka a cukor, touto zmesou zalejeme palacinky

zapekame, 180 stupňov, 30 minút resp. podľa znalosti vlastnej rúry

v reze

dobrú chuť

uvidime ake to bude :)) uz sa tesim
------------------------------------------------------------------------------


2 super pesnicky :)))

18. května 2012 v 10:59 | NarutKa-Mel |  Zaujímavosti

Breathe Carolina - Blackout

15. května 2012 v 22:25 | NarutKa-Mel |  Zaujímavosti

Pokemon 2 film -Sila jednotlivca 2000

15. května 2012 v 19:32 | NarutKa-Mel |  Skola,laska,komedia,parodia,ecchi---Boj,horor,mysteri


nasla som len tento jediny funkcny link.hroza.treba sa zaregistrovat a picoviny.ked to budem mat tam sem dam svoj link radsej.


Daft Punk - Around the World

8. května 2012 v 21:57 | NarutKa-Mel |  Ja, len ja...


Novy clen mojej zoo

6. května 2012 v 11:44 | NarutKa-Mel |  Moje ZOO